آخرین اخبار

20. دى 1401 - 23:02   |   کد مطلب: 40562
یارانه کمک‌معیشتی مرحله ۱۴۳ مربوط به دی‌ماه ۱۴۰۱ به حساب کلیه سرپرستان خانوار مشمول دریافت یارانه در سراسر کشور واریز شده و از ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه ۲۰ دی‌ماه قابل برداشت است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، یارانه کمک‌معیشتی مرحله 143 بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مطابق معمول، به حساب سرپرستان خانوار واریز شده و از ساعت 24 روز سه‌شنبه 20  دی ماه قابل برداشت است.

بر همین اساس، در صورتی که خانوارها جزو دهک‌های اول تا سوم باشند، مبلغ 400 هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتی که جزو دهک‌های چهارم تا نهم قرار گیرند، مبلغ 300 هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه‌ها در گفت‌وگو با تسنیم تأکید کرد سرپرستان خانوار در استان هرمزگان نیز در دی ماه یارانه نقدی دریافت خواهند کرد، همچنین پس از این که ارائه کالابرگ الکترونیک نهایی شد سرپرستان خانوار می‌توانند به‌صورت اختیاری یارانه نقدی یا کالابرگ دریافت کنند.

 طبق قانون بودجه 1401 مقرر شده است با حذف ارز 4200، به‌جای یارانه نقدی، کالابرگ الکترونیک به سرپرستان خانوار پرداخت شود که استان هرمزگان به‌عنوان مرحله آزمایشی این طرح انتخاب شد، البته دولت بعداً اعلام کرد که کالابرگ الکترونیک اختیاری است و مردم می‌توانند بین یارانه نقدی و کالابرگ انتخاب کنند.

در این مرحله، سرپرستان خانواری که اقدام به ثبت‌نام نموده‌اند چنانچه در آزمون وسع انجام‌شده توسط وزارت رفاه جزو دهک‌های اول تا نهم قرار گرفته باشند، یارانه دی ماه را مطابق دهک‌بندی اعلام‌شده دریافت خواهند کرد.

همچنین خاطرنشان می‌گردد، سرپرستان خانواری که یارانه نقدی آنها در اردیبهشت ماه قطع شده بود و درخواست بازبینی خود را در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کرده بودند، چنانچه در بازبینی انجام‌شده توسط وزارت رفاه جزو دهک‌های اول تا نهم قرار گرفته باشند، یارانه دی ماه را مطابق دهک‌بندی اعلام‌شده دریافت خواهند کرد.

متقاضیان بازبینی دهک‌بندی اعلام‌شده، می‌توانند جهت ثبت یا پیگیری درخواست خود به سامانه اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس https://hemayat.mcls.gov.ir مراجعه یا با تلفن گویای 09200006369 تماس حاصل نمایند.

ثبت‌نام از افرادی که تاکنون از دریافت یارانه نقدی جا مانده‌اند یا متقاضی جدید دریافت یارانه هستند نیز همچنان ادامه دارد، این افراد می‌توانند با مراجعه به تارنمای پنجره ملی خدمات هوشمند به آدرس https://my.gov.ir نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام نمایند. جهت ثبت‌نام در این سامانه، در اختیار داشتن شماره تلفن همراه به‌ نام سرپرست خانوار، کد ملی، کد پستی، تاریخ تولد و شماره شبای بانکی مربوط به سرپرست خانوار متقاضی جدید یا جامانده از یارانه، ضروری است. تمامی اشخاص می‌توانند جهت کسب اطلاع از آخرین وضعیت یارانه خانوار، کد دستوری #کد ملی*43857*4* (ستاره 4 ستاره 43857 ستاره کد ملی مربع) را با شماره تلفن همراه به نام خود شماره‌گیری نمایند.

دیدگاه شما