آخرین اخبار

21. دى 1401 - 11:31   |   کد مطلب: 40565
رییس اداره دامپزشکی شهرستان بهار: محموله های مکشوفه غیر بهداشتی با حجم بالا پس از اخذ حکم دادستانی شهرستان بهار معدوم سازی شد.

به گزارش بهارانه، به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بهار؛  رئیس اداره دامپزشکی  شهرستان بهار از ضبط و معدوم سازی بالغ بر ۶۶تن انواع مواد خام دامی غیر بهداشتی از ابتدای سالجاری در سطح واحدهای تولیدی و عرضه کننده شهرستان بهار خبر داد.

دکتر صادقی ادامه داد: نظارت بهداشتی بر روند تولید، توزیع، حمل و عرضه انواع مواد خام دامی در سطح شهرستان بهار توسط کارشناسان بازرسی مواد خام دامی این شهرستان به صورت شبانه روزی در حال انجام بوده و در صورت مشاهده موارد غیر بهداشتی اقدامات قانونی لازم نظیر ضبط و معدو م سازی محموله و برخورد قانونی با متخلفین به انجام می رسد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار تصریح کرد: معدوم سازی محموله های غیر بهداشتی با حجم بالا نیازمند اخذ حکم دادستانی بوده که با عنایت به اینکه تعامل مناسبی بین این اداره و دادستانی شهرستان برقرار می باشد، موارد مکشوفه غیر بهداشتی که دارای حجم و وزن بالایی بوده اند پس از اخذ حکم دادستانی محترم شهرستان نسبت به معدوم سازی آنها اقدام گردیده است.

صادقی افزود: شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده عرضه انواع مواد خام دامی غیر بهداشتی در واحدهای عرضه، مراتب را با اداره دامپزشکی شهرستان در میان گذاشته تا کارشناسان این اداره در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف محموله اقدام نمایند.

صادقی در ادامه در خصوص نوع مواد خام دامی معدوم سازی شده اظهار کرد: انواع مواد خام دامی شامل انواع گوشت سفید و قرمز، انواع آلایش خوراکی دام و طیور نظیر جگر، دل، سنگدان، پا، کله و پاچه و اسکلت و ضایعات مرغی ، شنسل و ران و سینه ، میگو و ..... جزء موارد ضبطی توسط کارشناسان این اداره بوده است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار در پایان افزود: امیدواریم با تلاشهای انجام گرفته سطح بهداشتی محصولات عرضه شده در مراکز تولید و عرضه مواد خام دامی روز به روز ارتقاء یافته تا شهروندان محترم بتوانند از محصولات با کیفیت بهداشتی استفاده نمایند.

دیدگاه شما