آخرین اخبار

30. مرداد 1402 - 0:07   |   کد مطلب: 41771
اخطار دادستان همدان به آبفای استان همدان
تا یک ماه آینده کانال جداکننده فاضلاب از رودخانه‌ها ایجاد شود
دادستان همدان به شرکت آب و فاضلاب استان اخطار داد: حداکثر تا یک ماه آینده نسبت به ایجاد کانال‌های فاضلاب جداکننده از آب رودخانه‌های درون شهر برای حفظ بهداشت عمومی اقدام کند‌.

به گزارش بهارانه؛ به نقل از عصر همدان؛ به تازگی استشهادیه بیش از ۱۰۰ خانوار ساکن در کوچه های بهارستان ۹ تا ۱۳، فاز سه شهرک فرهنگیان و نیز خانوارهای حاشیه رودخانه _فاضلاب مبنی بر گله مندی آنان از مشکلات تخلیه فاضلاب در رودخانه، به دست دادستان همدان رسیده است.

اهالی این منطقه که مساکنشان بین دو رشته از فاضلاب های روباز شهر همدان واقع شده نسبت به بی توجهی سال های متمادی مسوولان به رفع مشکلاتشان اعتراض دارند.

تخلیه فاضلاب به رودخانه همان و بوی تعفن، وجود سوسک، موش و دیگر جانورهای موزی و به ویژه مشکلات بهداشتی ایجاد شده از طرف دیگر، دست به دست هم داد تا آنان دادشان را به دادستان استان اعلام کنند.

در این باره حسن خانجانی موقر دادستان همدان در اخطاری به شرکت آب و فاضلاب همدان گوشزد کرد: طبق قانون جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب شهرها بر عهده آن شرکت است و از آنجا که وارد کردن فاضلاب به رودخانه ها بهداشت و سلامت عمومی را تهدید می کند باید هرچه سریعتر برای رفع مشکل به وجود آمده اقدام کند.

وی با بیان اینکه رودخانه ها، شریان های حیاتی هر شهر هستند که به عنوان انفال باید به وضع موجود و قابل استفاده برای همگان باقی بمانند، عنوان کرد: بنابراین در اجرای بند ۲ از اصل ۱۵۶ قانونی اساسی و ماده ۲۲ قانون آیین دادرسی کیفری و توجها به بند ۳ ماده ۲ دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه، اخطار می شود؛ هرچه سریعتر و حداکثر تا یک ماه آینده نسبت به جداسازی فاضلاب کوچه های مزبور از رودخانه اقدام کنند.

خانجانی موقر تاکید کرد: همچنین شرکت آب و فاضلاب استان موظف است برای سایر مناطقی که فاضلاب آن ها به رودخانه مزبور یا رودخانه های دیگر وارد می شود، کانال های فاضلاب جداکننده ایجاد کند.

انتهای پیام/ز

دیدگاه شما