آخرین اخبار

11. شهريور 1402 - 8:55   |   کد مطلب: 41781
در راستای بزرگداشت دومین کنگره هشت هزار شهید استان صورت گرفت
تجلیل از خانواده های شهدا در شهرستان بهار
آئین تجلیل از خانواده های سه شهید در شهرستان بهار در راستای بزرگداشت دومین کنگره هشت هزار شهید استان همدان با حضور جمعی از مسئولان

به گزارش بهارانه؛

آیین تجلیل از خانواده های شهید اصغر سلطانی، شهیدعلی اصلانی و شهید نوروزعلی عیوضی در شهرستان بهار

در راستای بزرگداشت دومین کنگره هشت هزار شهیداستان همدان با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از سه خانواده شهید در شهرستان بهار دیدار به عمل آمد.

سیدحسین حسینی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار با تسليت ایام اربعین حسینی و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اظهار کرد: در راستای بزرگداشت دومین کنگره هشت هزار شهید استان همدان با حضور فرماندار شهرستان بهار، نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، جانشین فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهار، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بهار و هیئت همراه دیدار و دلجویی از سه خانواده معزز شهید در شهرستان بهار صورت گرفت.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار تصریح کرد: آیین تجلیل و تکریم از خانواده شهید اصغر سلطانی، شهیدعلی اصلانی، شهید نوروزعلی عیوضی در روستای سیمین با اهدای لوح و هدایایی برگزار شد.

در این دیدارها فرماندار شهرستان بهار با تاکید بر مقام و جایگاه والای خانواده شهدا گفت: عزت و اقتدار امروز نظام جمهوری  اسلامی از خون شهداست و بر گردن ما حق دارند و وظیفه ما تکریم و قدردانی از آنهاست.

اصغر سلطانی یکم شهریور ماه سال ۱۳۵۱ در روستاي سیمین شهرستان بهار از توابع استان همدان و در خانواده ای روستائی و ساده زیست به دنیا آمد و سرانجام در ۱۲ آبان ماه سال ۱۳۶۶ در ارتفاعات گامو در منطقه عملیاتی بانه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و به یاران و همرزمان شهیدش پیوست.

شهید علی اصلانی یکم شــهریور ،۱۳۴۷در
روستاي سیمین زاغه تابعه شهرستان بهار به دنیا آمد. پدرش محمد، کشاورز بود و مادرش سکینه نام داشت. تا پایان دوره راهنمایي درس خواند. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضوریافت. ششــم مرداد ،۱۳۶۷در تنگه چهارزبر اسلام آبادغرب هنگام درگیري با گروههاي ضدانقلاب بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد، پیکر وي را در گلزار شهدای زادگاهش به خاکسپردند. 
شهید نوروز علی عیوضی در سال ۱۳۴۶در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود و در عوان جوانی در دفاع از مملکت در ۲۲فروردین ۱۳۶۶ به شهادت رسید و به یاران و همرزمان شهیدش پیوست.
انتهای پیام/

دیدگاه شما