آخرین اخبار

15. آبان 1402 - 14:09   |   کد مطلب: 41895
ایسنا/همدان مدیرکل هواشناسی استان همدان از نرمال شدن شرایط بارش در استان همدان بعد از حدود ۳۰ ماه خبر داد.

به گزارش بهارانه؛حسین عابد در گفت‌وگو ایسنا، در زمینه بارندگی سال زراعی‌جاری اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی (۱۴۰۳-۱۴۰۲) کشور ۱۰.۴ میلی‌متر بارش دریافت کرده که نسبت به بلندمدت ۲۲ کاهش بارش را نشان می‌دهد و طی این مدت استان همدان ۲۸.۱ میلی‌متر بارش را کسب کرده که نسبت به بلندمدت کمتر از ۴ میلی‌متر کاهش بارش را ثبت کرده است.

وی افزود: شرایط استان از نظر کسری بارش، بعد از حدود ۳۰ ماه به شرایط نرمال نزدیک شده است. این در شرایطی رخ داد که سامانه بارشی که از سه‌شنبه هفته قبل وارد استان شده بود، در مدت ۱۲۰ ساعت فعالیت خود در استان باعث بارش‌های متناوب باران و رگبار باران و رعدوبرق شد، این نزولات آسمانی منجر به بارندگی ۲۵ میلی‌متر(میانگین در پهنه استان) شد.

مدیرکل هواشناسی استان همدان یادآور شد: در سامانه بارشی اخیر، بیشترین بارش اندازه‌گیری شده در ۱۰۰ ایستگاه پایش اداره‌کل هواشناسی استان مربوط به شهرستان‌های نهاوند، بهار و تویسرکان بوده است.

وی ادامه داد: به علت سرد بودن این سامانه جوی، مردم همدان در صبح یکشنبه (۱۴ آبان) شاهد سفیدپوش شدن ارتفاعات استان به ویژه الوند شدند.

مدیرکل هواشناسی استان همدان تأکید کرد: برای اطلاع‌رسانی از شرایط این سامانه بارشی، روز دوشنبه (۸ آبان) اداره‌کل هواشناسی استان اقدام به صدور هشدار زرد کرد.

انتهای پیام

دیدگاه شما