آخرین اخبار

16. آبان 1402 - 7:46   |   کد مطلب: 41897
با کاهش آلاینده های هوا در شهر بهار، رضایتمندی نسبی حاصل شده است

به گزارش بهارانه؛معاون عمرانی فرماندار بهار در کارگروه مدیریت پسماند شهرستان بهار گفت: ضایعات سفال و سرامیک در سالیان اخیر به معضلی در شهرستان بهار تبدیل شده است و شرکت شهرک‌های صنعتی، بررسی لازم برای در اختیار گذاشتن زمین جهت دپو ضایعات سفال، سرامیک و ضایعات را انجام دهد.

محمدرضا شفیعی با تاکید بر اتخاذ تصمیمات قابل اجرا در شهرستان گفت: تصمیماتی در کارگروه گرفته شود که قابلیت اجرایی داشته باشد زیرا بسیاری از اقدامات و مصوبات بر روی کاغذ مانده و اجرا نشده و برخی از اقدامات کنترلی و بازدارنده نیز به صورت مسکن انجام شده است.

وی تصریح کرد: جمع و انتقال پسماندهای روستایی با هزینه‌های زیادی همراه است و طرف مورد قرارداد باید در تعرفه دفن زباله تجدید نظر کند.

وی اظهار داشت: پاکسازی مسیرهای دسترسی روستایی و اطراف جاده‌ها از زباله و نخاله، توسط دهیاران و با همکاری اداره راهداری انجام شده و برای جلوگیری از تخلیه زباله‌ها در حاشیه جاده‌ها باید فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد.

وی از پاکسازی مسیر جاده همدان کرمانشاه از میدان ورودی شهر بهار خبر داد و گفت: مسیر ۶ کیلومتری از میدان ورودی بهار تا ایست و بازرسی شهید زارعی روز چهارشنبه ۱۷ آبان ماه با مشارکت ادارات پاکسازی خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین روستاهای دارای خانه محیط زیست شامل روستاهای حسین آباد عاشوری، حیدره قاضی خان، پهنه بر، راهموار و آقبلاغ پاکسازی خواهد شد.

شفیعی تصریح کرد: در راستای حفاظت از محیط زیست در سال‌های اخیر، مجوز استقرار صنایع آلاینده در شهرکهای صنعتی شهرستان بهار صادر نمی شود.

وی با بیان اینکه مسائل محیط زیستی با سلامت مردم در ارتباط است، افزود: با کاهش آلاینده های هوا در شهر بهار، نارضایتی‌ها بسیار کاهش یافته و رضایتمندی نسبی حاصل شده است.
وی افزود: در راستای اقدامات کنترلی و بازدارنده، ادارات ظرفیت‌های قانونی خوبی دارند که از این ظرفیت ها در راستای پیشبرد اهداف محیط زیستی بهره برد.انتهای پیام

دیدگاه شما