آخرین اخبار

27. آبان 1402 - 12:38   |   کد مطلب: 41983
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری همدان از وقوع حادثه آتش‌سوزی در انبار بزرگ پلاستیک در بلوار ارتش شهر همدان خبر داد.

به گزارش بهارانه؛سیدصادق پورسینا در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ساعت ۰۵:۳۱ صبح امروز -شنبه ۲۷ آبان- وقوع حادثه آتش‌سوزی در انبار بزرگ پلاستیک در بلوار ارتش به آتش‌نشانی همدان اطلاع داده شد که بلافاصله چهار ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: آتش‌نشانان بلافاصله پس از حضور در محل و در ارزیابی اولیه مشاهده کردند که محل حادثه یک انبار بزرگ ضایعات پلاستیک بود که قسمتی از آن کاملاً شعله‌ور شده بود و احتمال سرایت آتش به سایر قسمت‌ها و اماکن مجاور هم وجود داشت که نیروهای آتش‌نشانی سریع عملیات اطفای حریق را آغاز کرده و پس از سه ساعت تلاش مستمر حریق را به طور کامل اطفاء کردند.

پورسینا خاطرنشان کرد: عملیات اطفای حریق به صورت موفقیت‌آمیز به اتمام رسید و نیروهای آتش‌نشانی حاضر در محل لکه‌گیری را به طور کامل انجام دادند و پس از حصول اطمینان از اطفاء کامل حریق به ایستگاه‌های عملیاتی خود بازگشتند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه هیچ فردی در این حادثه دچار مصدومیت نشده بود، توصیه کرد: مالکان انبارها به ویژه انبارهای مواد اشتعال‌زا باید احتیاط‌های لازم را برای حفظ ایمنی محیط به عمل آورند، در غیر این صورت نه تنها سرمایه‌های آنها دچار آسیب و نابودی می‌شود بلکه احتمال مصدومیت و تلفات جانی نیز در این زمینه وجود دارد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری همدان در ادامه از مهار آتش‌سوزی انبار پوشاک در خیابان اکباتان خبر داد و گفت: شب گذشته -جمعه ۲۶ آبان- نیز در ساعت ۲۰:۰۹ به دنبال اعلام خبر آتش‌سوزی یک انبار پوشاک در خیابان اکباتان بلافاصله مأموران ایستگاه‌ مرکز به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان بلافاصله وارد عمل شده و آتشی که قسمتی از انبار پوشاک را فراگرفته بود، خاموش و از سرایت آن به دیگر قسمت های انبار جلوگیری کردند. خوشبختانه این آتش‌سوزی خسارت جانی نداشته و علت آن از سوی کارشناسان این سازمان در دست بررسی است.

انتهای پیام

دیدگاه شما