آخرین اخبار

27. آبان 1402 - 21:50   |   کد مطلب: 41989
معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالحسین (ع) خبر داد؛
اعزام ۱۶ هزار همدانی به اردوی راهیان نور
سرهنگ «کریمی» با بیان اینکه سهمیه استان همدان برای اعزام به راهیان نور ۱۶ هزار نفر از اقشار مختلف مردم است، گفت: از این تعداد، ۲ هزار دانش آموز از سراسر استان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند.

به گزارش بهارانه؛به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از همدان، سرهنگ پاسدار «کامران کریمی» معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان امروز (شنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تقابل دو جریان حق و باطل از ابتدای خلقت بشر، اظهار داشت: از زمان هابیل و قابیل دو جریان حق و باطل بر روی کره زمین بنا گذاشته شد و این تقابل جریان حق و باطل همواره ادامه داشته و در همه زمان‌ها پیامبرانی از سوی خداوند متعال برای هدایت مردم مبعوث می‌شدند.

 

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) نیز در راستای مقابله با جریان باطل نهضتی بر سه پایه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بنا نهاد اما استکبار جهانی فتنه‌انگیزی کرد و توطئه‌های مختلف از جمله جنگ را مردم مقاوم ایران تحمیل کرد و سپس فتنه‌های دیگر را برنامه‌ریزی کردند، زمانی که دشمن از این فتنه‌ها کاری به پیش نبرد جنگ ترکیبی که از دغدغه‌های رهبر انقلاب است بر علیه ما به کار گرفت و قشر مورد هدف آنان جوانان و نوجوانان هستند و بستر را فضای مجازی قرار دادند.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالحسین (ع) تصریح کرد: گستره و شدت این جنگ به حدی است سیاه به جای سفید و شهید را به جای جلاد معرفی می‌کند و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در این خصوص رهنمودهایی داشته‌اند. 

 

وی عنوان کرد: یکی از برنامه‌های فرهنگی مقابله با این جنگ اعزام جوانان و نوجوانان به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور است، راهیان نور بهترین بستر برای جهاد تبیین مدنظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

 

کریمی با بیان اینکه امروز دشمن در تلاش است تا دفاع مقدس را تحریف کند، افزود: یکی از اهداف اعزام اقشار مختلف به اردوهای راهیان نور این است که قشر جوان و نوجوان با روحیه ایثار و شهادت آشنا شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: در کنار اردوهای راهیان نور، راهیان پیشرفت هم مدنظر قرار گرفته است. دشمن به دنبال کوچک کردن دستاوردهای انقلاب اسلامی و ایجاد یاس و ناامیدی بین مردم است که یکی از راههای امید دادن به جوانان بازدید آنان از مراکز علمی کشور است.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه سهمیه استان همدان برای اعزام به راهیان نور ۱۶ هزار نفر از اقشار مختلف مردم است، افزود: اولین اعزام دانش آموزان فردا از مقابل میدان باباطاهر است که تعداد ۲ هزار نفر از دانش‌آموزان سراسر استان در بازه زمانی ۲۸ آبان تا ۱۵ آذر به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند.

 

وی متذکر شد: ۱۴ هزار نفر باقی‌مانده نیز در بین اقشار مختلف تقسیم شده و در بازه‌های زمانی مختلف به مناطق عملیاتی همچون شلمچه و طلاییه اعزام خواهند شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما