آخرین اخبار

28. آبان 1402 - 10:37   |   کد مطلب: 41991
استاندار همدان گفت: باید زنگ یا ساعت کتابخوانی در مدرسه داشته باشیم، تاکید می‌کنم در یک ارتباط بین آموزش و پرورش و کتابخانه‌ها این موضوع در استان پیگیری شود تا زنگ کتاب‌ و کتابخوانی به شکل ساختاری ایجاد شود.

به گزارش بهارانه؛به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، علیرضا قاسمی‌فرزاد صبح امروز در همایش انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تبریک هفته کتاب اظهار کرد: مجموعه کتابخانه‌ها در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی اقدامات خوبی انجام داده است.
وی با بیان اینکه وظیفه دینی، ملی و سازمانی ما توجه به مقوله کتاب است در ادامه از اهمیت قلم در قرآن سخن به میان آورد و افزود: خداوند متعال به قلم و آنچه می‌نویسد قسم خورده، از همین رو قرآن بالاترین کتاب و نسخه نجات‌بخش بشریت است.
استاندار همدان کتاب را وسیله‌ای برای انتقال دیدگاه‌ها و تجربیات و ماندگارترین اثر در حوزه تفکر و تعقل دانست و با بیان اینکه انقلا‌ب ما یک انقلاب فرهنگی بود تصریح کرد: اهتمام ویژه‌ رهبری نیز نسبت به کتاب و کتابخوانی نشان از اهمیت این موضوع دارد به طوری که ایشان در عرصه کتاب و کتابخوانی جزو کتابخوانان تراز اول کشور هستند و در نمایشگاه‌های کتاب حضور مستمر دارند.
وی بیان کرد: حضرت آقا کتاب‌های جدید را مطالعه می‌کنند و به نام ناشرین و نویسندگان را می‌شناسند از همین رو کتاب در جامعه منشا بسیار اثربخشی است.
استاندار همدان با اشاره به اینکه برای ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی باید از مدرسه و از مقطع پیش‌دبستانی شروع کرد اظهار کرد: فرهنگ کتابخانه و خواندن کتاب باید از سنین کودکی شروع کرد و باید با دقت نظر این مهم را در اولویت قرار دهیم.
وی یادآور شد: باید زنگ یا ساعت کتابخوانی در مدرسه داشته باشیم، به طوری که تاکید می‌کنم در یک ارتباط بین آموزش و پرورش و کتابخانه‌ها این موضوع در استان پیگیری شود تا زنگ کتاب‌ و کتابخوانی به شکل ساختاری ایجاد شود.
قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه از سنین کودکی که کودکان شوق و شور دارند این فرهنگ نهادینه شود‌ گفت: در راستای کتابخوانی در زندان‌ها نیز توجه ویژه‌ای به این موضوع در استان شده است.
پایان پیام۸۹۰۳۳/

دیدگاه شما