آخرین اخبار

28. آبان 1402 - 11:47   |   کد مطلب: 41993
همدان- ایرنا- سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان گفت: لایحه الحاق ۱۱۸ هکتار از اراضی ۲ روستا به محدوده شهری همدان با موافقت هیات تطبیق فرمانداری به تصویب رسید که به تامین زمین برای ساخت طرح های نهضت ملی مسکن کمک زیادی می کند.

به گزارش بهارانه؛به گزارش خبرنگار ایرنا، علی رضایی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مصوبه در راستای تحقق سیاست‌های دولت خدمتگزار در زمینه تامین مسکن و با نظر مثبت اعضای شورای اسلامی شهر و موافقت هیات تطبیق فرمانداری انجام شد.
وی اضافه کرد این توافق‌نامه پیرامون الحاق و تفکیک چهار قطعه زمین به مساحت ۱۱۸ هکتار از اراضی واقع در شورین و حسین‌آباد که در مالکیت شهرداری و با نوعیت زراعی و فاقد کاربری در حریم و جنب محدوده شهر واقع شده، منعقد شده است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان خاطرنشان کرد: باتوجه سیاست‌های دولت مردمی آیت‌الله رئیسی در زمینه تامین مسکن مردم به ویژه اقشار کم درآمد و محروم جامعه و تدبیر استاندار همدان، با درخواست اداره کل راه و شهرسازی توافق نامه‌ای بین شهرداری همدان و اداره کل راه و شهرسازی استان در واگذاری این اراضی منعقد شد.
رضایی اظهار کرد: خوشبختانه هیات تطبیق فرمانداری همدان نیز در خصوص مصوبه الحاق ۱۱۸ هکتار زمین، مغایرت قانونی و ابهامی اعلام نکرده و مجوز اجرای این مصوبه به شهرداری همدان داده شده است.
وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف اصلی شورای اسلامی شهر همدان در دوره ششم و شهرداری کمک به دولت در تامین زمین به منظور ساخت مسکن برای شهروندان در طرح نهضت ملی مسکن است، اظهار امیدواری کرد با الحاق این میزان زمین به محدوده شهری همدان، مشکلات موجود بابت تامین زمین به منظور ساخت مسکن در این شهر حل و فصل شود. انتهای پیام

دیدگاه شما