آخرین اخبار

28. آبان 1402 - 22:32   |   کد مطلب: 41996
دولت سیزدهم در کارنامه 2 ساله خود تاکنون ۱۶ هزار تخت بیمارستانی به مجموع تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه کرده است و برنامه دارد 7 هزارتخت دیگر را نیز در کنار ساخت و تکمیل ۴۰۰ بیمارستان در کشور است به این تعداد اضافه کند.

به گزارش بهارانه؛خبرگزاری فارس، استان خراسان شمالی، انسیه حاتمی؛ رئیس جمهور امروز و در مراسم افتتاح بیمارستان امام خمینی شهریار بر توزیع عادلانه امکانات بهداشتی و درمانی در سطح کشور تأکید و اعلام کرد که «تمام تلاش دولت در جهت افزایش دسترسی مردم به حوزه سلامت است».
بررسی‌های خبرنگار فارس نشان می‌دهد دولت سیزدهم تا امروز ۱۶ هزار تخت بیمارستانی در کشور به ظرفیت بیمارستانی و درمانی کشور افزوده و بهره برداری از هفت هزار تخت دیگر را نیز در دستور کار دارد.
همچنین در این مدت ۲ هزار خانه بهداشت افتتاح شده و ۲ هزار خانه بهداشت دیگر نیز در حال تکمیل و رسیدن به نقطه افتتاح است.
تا امروز نزدیک به ۶۰ مرکز ناباروری در کشور احداث شده و روند تولید داخلی دارو به مرز ۹۹ درصد رسیده است.روند افتتاح بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در این دولت نیز موید جهت‌گیری دولت در حوزه بهداشت و درمان به سمت این توزیع عادلانه است، در ادامه به برخی از اقدامات دولت در رابطه با ایجاد عدالت در حوزه سلامت اشاره می‌شود.
پایان انتظار ۳۴ ساله برای تکمیل بیمارستان امام خمینی شهریار
رئیس جمهور اردیبهشت ۱۴۰۱ در جریان سفر به شهریار از مشکلات و موانع تکمیل بیمارستان نیمه‌تمام امام خمینی (ره) شهریار مطلع شد و دستور تکمیل آن طی یک سال را داد، امروز و همزمان با روز پرستار به این وعده جامه عمل پوشانده شد تا گام بلندی دیگر از سوی دولت در مسیر عدالت در سلامت برداشته شود.بر اساس اعلام سایت اطلاع‌رسانی دولت، از ۱۵۰ هزار تخت موجود در بیمارستان‌های کشور، ۱۰ درصد آن در دولت سیزدهم انجام شده است و ۷ هزار تخت جدید بیمارستانی تا پایان سال در کشور نیز راه اندازی می‌شود که در مجموع تا پایان امسال به عدد ۲۲ هزار تخت بیمارستانی در دولت خواهیم رسید. برنامه دولت ساخت و تکمیل ۴۰۰ بیمارستان در کشور است که تا پایان سال آینده تعداد قابل‌توجهی از این بیمارستان‌ها بهره برداری شود.طبق این گزارش، در حال حاضر ۷۹ پروژه مهم درمانی در کشور در حال ساخت است. این پروژه ها شامل بیمارستانهای ۳۲ تا ۵۰۰ تختخوابی است البته در دولت مردمی، بین ۸ تا ۱۰ بیمارستان یک هزار تختخوابی در دست ساخت است که طرح های مطالعاتی و حتی عملیات اجرایی برخی از آنها انجام شده و یا در حال انجام است که در برخی شهرها مانند تبریز، اردبیل و مازندران عملیات اجرایی آن آغاز شده و در تهران، شیراز، همدان و خوزستان، بیمارستانهای یک هزار تختخوابی پیش بینی شده است.
پایان پیام/آ

دیدگاه شما