آخرین اخبار

29. آبان 1402 - 12:52   |   کد مطلب: 42004
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان گفت: پرداختی از محل ارزش افزوده فروش حامل‌های انرژی به شهرداری‌ همدان نداشته‌ایم.

به گزارش بهارانه؛به نقل ازخبرگزاری فارس از همدان، اکبر کاوسی‌امید ظهر امروز در نطق پیش از دستور صحن شورا با بیان اینکه درخواست تعیین تکلیف سریع‌تر طرح جامع ترافیک را از استاندار داریم اظهار کرد: از دو سال پیش، بارها به شهرداری در خصوص اصلاح فرآیند انعقاد قراردادها تذکر دادیم اما اتفاقی در این خصوص رخ نداده است.
وی با تأکید بر اینکه به دلیل عدم اصلاح فرآیندها، بخشی از فعالان حوزه ساخت و ساز و مسکن از همدان رفته‌اند افزود: قرار بر ایجاد یک میز جدا برای رسیدگی به موضوعات این فعالان به منظور تسریع امور آنها در شهرداری تشکیل شود که این مهم نیز انجام نشد.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: مجلس شورای اسلامی بودجه ١۴٠٢ را به گونه‌ای تدوین کرده که دارای خلا بوده و با در نظر گرفتن این امر باید بودجه ١۴٠٢ به منظور جلوگیری از هر گونه برداشت و اجرای درست آن، شفاف و فاقد خلا باشد. 
وی با اشاره به بند سوم، تبصره ١۴ قانون بودجه ١۴٠٢ خاطرنشان کرد: بر اساس این قانون عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از فروش حامل‌های انرژی، پس از وصول ظرف مدت یک ماه به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور واریز می‌شود.
کاووسی‌امید یادآور شد: مقرر شده با تصویب شورای برنامه‌ریزی به شهرداری‌‌ها و دهیاری‌ها پرداخت و ٢۵ درصد آن صرف نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و تأمین ماشین‌آلات دهیاری‌های کشور با اولویت مناطق محروم شود.  
وی اظهار کرد: تا به امروز هیچ پرداختی در این حوزه رخ نداده است در حالی که در بودجه ٨٠ میلیارد تومان با هدف درآمد پایدار شهرداری از این ردیف پیش‌بینی داشتیم.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه عدم پرداخت عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از فروش حامل‌های انرژی مشکلاتی را به دنبال دارد، گفت: عدم تخصیص ٢۵ درصد به منظور نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، خود موجب بروز مسائل و مشکلات بسیاری در مباحث ترافیکی در سطح شهر شده است.
وی با بیان اینکه مابقی مبلغ عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل فروش حامل‌های انرژی، صرف مسائل جاری به ویژه پرداخت حقوق‌ها می‌شود، گفت: عدم تخصیص در این بخش نیز مشکلاتی را به دنبال داشته و این امر موجب شده شهرداری به منظور تأمین هزینه‌های جاری به سمت شهرفروشی و فروش ملک حرکت کند.
کاووسی‌امید بیان کرد: عدد پیش‌بینی شده در بودجه شهرداری با روند کنونی قابل تحقق نیست و شهرداری مجبور است برای پر کردن این خلا به سمت ملک فروشی برود.
وی خواستار تدبیری به منظور حل این مشکل شد و افزود: رییس مجلس، رییس جمهور، معاون اول رییس جمهور، کمیسیون تلفیق، کمیسیون عمران و کمیسیون بودجه مجلس نیز باید به این موضوع، ورود جدی داشته و فکری برای این مشکل کنند.   
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان تصریح کرد: به منظور پیگیری این مهم نامه‌ای به معاون اول رییس جمهور ارسال خواهیم کرد.
پایان پیام/ ۳۱۴۰

دیدگاه شما