آخرین اخبار

19. بهمن 1402 - 23:58   |   کد مطلب: 42417
رئیس شورای نیروهای انقلاب در شهرستان بهار؛
سازوکار شورای نیروهای انقلاب در بهار
فراخوان عمومی برای جلسات نیروهای انقلاب از طریق سامانه سراسری کشوری اتفاق می‌افتد اما چون در بهار شورای انقلاب نداریم این فراخوان به‌روش سنتی و دعوتی انجام می‌گیرد.

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «بهارانه»؛ مهدی رستگار رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در شهرستان بهارعصر امروز در نشست با خبرنگاران از اهداف و ساختار شورای ائتلاف سخن گفت و به برخی از مسائل مهم اساسنامه شورا اشاره نمود و گفت: فراخوان عمومی برای جلسات نیروهای انقلاب از طریق سامانه سراسری کشوری اتفاق می‌افتد اما چون در بهار شورای انقلاب نداریم این فراخوان به‌روش سنتی و دعوتی انجام می‌گیرد.

وی در مورد افراد دعوت شده گفت: با توجه به شاخص‌های انقلابی، افرادی انتخاب می‌شوند و دعوت می‌شوند.

رستگار درمورد تعداد دعوت شدگان گفت: ائتلاف می‌تواند به تعداد مشخص از نیروهای انقلابی دعوت کند که در دوره‌های گذشته نیز چنین بوده است، و تعداد دعوت شدگان به تناسب جمعیت می‌باشد که در شهرستان بهار اجازه دعوت ۱۱۰ نفر با توجه به تناسب جمعیتی بود که ما نزدیک به ۲۰۰ نفر را دعوت کردیم.

رئیس شورای انقلاب شهرستان بهار افزود: در دوره‌های گذشته، اعضا بیشتر از شهر بهار انتخاب می‌شد که این دوره سعی شد از بخش‌های مرکزی و صالح آباد و لالجین انتخاب بشوند که انجام شده است.

وی تصریح کرد: ما موفق به برگزاری انتخابات در لالجین و صالح آباد نشدیم که طبق اساسنامه به عنوان مجمع منتخب از این دو بخش به تناسب جمعیت شورای می‌تواندانتخاب نماید.

رستگار از علت عدم برگزاری انتخابات در این دو بخش گفت: در مورد برگزار نشدن انتخابات در دو بخش مذکور اولویت ما انتخابات بود اما ملاحظاتی از جمله حضور در هیأت های نظارتی و اجرایی توسط برخی از منتخبان بود که پروسه انتخابات را طولانی می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: در انتخابات شورای نیروهای انقلاب نزدیک به ۲۰۰نفر جمعیت دعوت شدند که در بخش مرکزی که ۸۷ نفر حضور داشته و رأی گیری و با حضور دو ناظر از همدان برگزار شد.

رئیس شورای نیروهای انقلاب گفت: با توجه به وقت کم و سرعت بالا در دعوت‌ها برخی‌ها از قلم افتادند که بنده از آن عزیزان عذرخواهی می‌کنم.

وی افزود: توهين‌ها و تخریب‌های مختلفی انجام شد که بنای بر پیگیری قانونی را ندارم، اما توصیه می‌کنم کاندیداهای انتخاباتی که قرار است به‌عنوان قانون‌گذار قرار است انتخاب شوند، نقض قانون ننمایند.

رستگار از مصاحبه با کاندیداهای انتخاباتی و نحوه مصاحبه‌ها از دعوت شدگان گفت: فراخوان به داوطلبان به‌صورت عمومی داده شده است و قدم اول امضای میثاق‌نامه است که یکی از بندهای آن بدین شرح است که اگر بر اساس نظر سنجی‌ها احساس شد که با عدله و شواهد عقلانی، فرد مورد نظر منجر به شکست کاندیدای انقلابی شود، باید به نفع او انصراف دهد.

وی افزود: ۱۰ نفر در مصاحبه حضور یافتند که فیلم وصوت آن موجود است و هریک از کاندیداهای انتخاباتی اگر اعتراضی دارند درخواست بدهند تا فیلم و صوت جلسه در اختیار آن‌ها قرار گیرد، وباید اشاره کرد که تعداد ۱۰ نفر از کاندیداها اهل شهرستان بهار بودند و یک درصد کمی هم اهل همدان بودند و قرار شد کاندیداهای کبودراهنگ در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در کبودراهنگ مصاحبه بشوند.
انتهای خبر /ع

دیدگاه شما