آخرین اخبار

21. بهمن 1402 - 10:03   |   کد مطلب: 42420
رئیس اداره کل تبلیغات اسلامی استان همدان:
تبیین راه مقابله با امپراتوری رسانه
حجت الاسلام والمسلمین مهدی ارتقائی رئیس اداره کل تبلیغات اسلامی استان همدان در گفتگو با خبرنگار واحد سیاسی بهارانه گفت: تفاوت در دستاوردهای انقلاب با دوران پهلوی بسیار فاحش است اما به علت‌ این‌که غول رسانه‌ای و امپراتوری رسانه‌ای غرب توانسته ماجرا را به روایت خود بازگو کند، مجبور هستیم به تبیین دستاوردهای پس از انقلاب و تشریح دوران قبل از آن بپردازیم.

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «بهارانه»؛ حجت الاسلام والمسلمین مهدی ارتقائی رئیس اداره کل تبلیغات اسلامی استان همدان در گفتگو با خبرنگار واحد سیاسی بهارانه گفت: تفاوت در دستاوردهای انقلاب با دوران پهلوی بسیار فاحش است اما به علت‌ این‌که غول رسانه‌ای و امپراتوری رسانه‌ای غرب توانسته ماجرا را به روایت خود بازگو کند، مجبور هستیم به تبیین دستاوردهای پس از انقلاب و تشریح دوران قبل از آن بپردازیم.

وی افزود: غول‌های رسانه‌ای به‌دلیل سیاست‌های مغرضانه و به‌صورت بسیار هنرمندانه به‌دنبال تطهیرِ دورانِ قبل از انقلاب و پهلوی هستند.

ارتقائی به لزوم تبیین شرایط قبل از انقلاب و عملیاتِ رسانه‌ای بین جوانان تأکید کرد و گفت: در دوران پهلوی به‌غیر از تبعيض‌ها و ناعدالتی‌های اقتصادی، مسائل اجتماعی و فرهنگی کشور بسیار نابه‌هنجار و مورد تهاجم قرار گرفته بود که از مسئله عدم کیفیت اقتصادی نیز بدتر بود.

وی چند مؤلفه در مقایسه دوران پهلوی با جمهوری اسلامی ایران را مورد بررسی قرار داد و گفت: سطح سواد و بهره‌مندی از تحصیلات عالیه در دوران اواخر پهلوی که به تعبیر خودشان تحول بزرگی در عرصه آموزش به‌وجود آمده بود، نرخ باسوادی کمتر از ۵۰ درصد بوده است که ما در چند سال اخیر پس از انقلاب اسلامی این نرخ را به بالای ۹۰ درصد رسانده‌ایم.

رئیس اداره کل تبلیغات اسلامی استان همدان خاطرنشان کرد: نرخ سواد در زنان روستایی قبل از انقلاب تقریباً چهاردرصد، و پس از انقلاب بیش از ۷۵ درصد زنان باسواد داریم.

ارتقائی افزود: تعداد دانش‌آموزان در سراسر کشور، پیش از انقلاب ۶۰۰هزار نفر بوده است و پس از انقلاب ۱۵میلیون دانش‌آموز داریم و در تعداد دانشجویان از ۱۷۰ هزار دانشجو در سال به بیش از ۴میلیون دانشجو رسیده ایم.

وی از تعداد بهرمندی از تحصیلات عالیه گفت: از تعداد ۹هزار و ۵۰۰ نفر به بیشتر از ۶۰۰ هزار دانشجوی مقطع دکتری رسیده ایم.

ارتقائی به آمار شرکت زنان در تحصیلات و ورزش و مقاطع مختلف جامعه اشاره کرد و افزود: افزایش سطح مشارکت بانوان از قبل از انقلاب تا الان بسیار متفاوت از یکدیگر است که می‌توان به تعداد مربیان زن اشاره کرد که قبل از انقلاب به ۱۰ نفر هم نمی‌رسید و الان بیش از ۴۰ هزار مربی خانم درحال فعالیت هستند.

وی با اشاره به تعداد داورانِ ورزشی بانوان که از هفت نفر به ۱۷ هزار نفر افزایش یافته اشاره کرد و افزود: یک ورزشگاه اختصاصی بانوان در دوره پهلوی وجود داشت که الان ۳۰ مجموعه ورزشی اختصاصی بانوان وجود دارد.

رئیس اداره کل تبلیغات اسلامی استان همدان به ارائه آمارهای بیشتری از تفاوت سطح کیفی زندگی مردم در قبل از انقلاب و پس از آن پرداخت و گفت: با بررسی و مشاهده آمارهای موجود به‌راحتی می‌توان به تفاوت فاحشِ آن پی برد، اما ایرادی که متوجه ما است، آن است‌که جوانانِ خود را در برابر حَجمه‌های تبلیغاتی دشمن رها کرده‌ایم و دشمن توانسته است روایت دل‌خواه خود را از دوران طاغوت به جوانان ارائه دهد.

وی با تصریحِ ضعف عملکرد و تبیین درحوزه جنگِ رسانه‌ای گفت: ابزار و طراحی رسانه‌ای به تعبیر رهبر انقلاب، امپراتوری رسانه‌ای تحتِ طراحی و مدیریت قدرت استکباری آمریکا است که حتی قدرت بزرگی مثل روسیه در برابر آن ابراز عجز و ناتوانی می‌کند.

ارتقائی خاطرنشان کرد: در زمینه رسانه و جنگ نامتوازن رسانه‌ای ضعف داشته‌ایم و دشمن توانسته القای ناامیدی را به بعضی از جوانان تزریق نماید. 

وی به بیان راهکارها و عملکردها در برابر این جنگ نامتوازن رسانه‌ای پرداخت و گفت: اگر ما با هنرمندی و ظرافت و توجه به مخاطب بتوانیم دستاوردهای انقلاب را در قالب‌های زیبا، هنرمندانه و ملموس طراحی و نشر دهیم، تا جوان و نوجوان ما آن را درک نماید بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد. 

انتهای خبر/ع

دیدگاه شما