آخرین اخبار

2. اسفند 1402 - 21:22   |   کد مطلب: 42491
ایسنا/همدان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند از رصد مستمر داوطلبان تا روز انتخابات و برخورد قاطع با جرائم و تخلفات انتخاباتی خبر داد.

به گزارش بهارانه؛ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند از رصد مستمر داوطلبان تا روز انتخابات و برخورد قاطع با جرائم و تخلفات انتخاباتی خبر داد.

عباس آزادبخت چهارشنبه ۲ اسفند در جلسه توجیهی با نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شهرستان نهاوند که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: هرگونه وعده غیر قانونی و تخریب سایر داوطلبان جرم محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: طبق ماده ۸۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در صورت ارتکاب جرائم انتخاباتی علاوه بر محکومیت به مجازات مربوطه باعث محرومیت از داوطلبی در دو دوره آینده نمایندگی می‌شود.

آزادبخت ادامه داد: طبق تبصره ۳ ماده ۸۲ قانون فوق در صورت گزارش و نقض ضوابط تبلیغات علاوه بر تشکیل پرونده برای داوطلب در مرجع قضایی، هیأت نظارت برای بررسی مجدد صلاحیت نامزد اقدام خواهد کرد و ضمن تذکر، امکان ردصلاحیت داوطلب تا روز انتخابات وجود دارد.

وی گفت: طبق قانون در صورت ارتکاب جرم توسط طرفداران داوطلبان و مسئولان ستاد آنها علاوه بر مسئولیت این اشخاص داوطلبان نیز دارای مسئولیت هستند.

انتهای پیام 

دیدگاه شما