آخرین اخبار

3. اسفند 1402 - 16:12   |   کد مطلب: 42493
معاون بازرسی و نظارت اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان اعلام کرد: طرح نظارتی ویژه با نظارت بر بازار کالا و خدمات در ماه مبارک رمضان و نوروز، با نظارت مستمر بر کلیه حلقه‌های زنجیره تولید، تأمین و عرضه از یکم اسفندماه سال‌جاری تا ۲۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ اجرا می‌شود.

به گزارش بهارانه؛ 

ایسنا/همدان معاون بازرسی و نظارت اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان اعلام کرد: طرح نظارتی ویژه با نظارت بر بازار کالا و خدمات در ماه مبارک رمضان و نوروز، با نظارت مستمر بر کلیه حلقه‌های زنجیره تولید، تأمین و عرضه از یکم اسفندماه سال‌جاری تا ۲۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ اجرا می‌شود. 

براساس گزارش روابط عمومی اداره‌کل صمت استان، مرتضی بیدآبادی خاطرنشان کرد: این طرح نظارتی به لحاظ افزایش تقاضای عمومی در ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان با هدف ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه و جلوگیری از سوءاستفاده برخی از عوامل برگزار می‌شود.

وی به اهداف این طرح اشاره کرد و افزود: پایش مستمر وضعیت تأمین و توزیع مایحتاج عمومی از سوی دستگاه‌های متولی، متناسب با میزان تقاضا و جلوگیری از تخلفات احتمالی، تدابیر پیشگیرانه و رسیدگی به هنگام شکایات و گزارش‌های مردمی، اتخاذ تمهیدات لازم به منظور هم‌افزایی و جلب همکاری مؤثر با سایر نهادها و دستگاه‌های ذیربط در سطح استان در جهت ایجاد آرامش و اثربخشی مؤثر و وحدت رویه در اقدامات نظارتی از اهداف این طرح است. 

بیدآبادی تأکید کرد: طرح نظارتی ویژه در راستای جلوگیری از افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها و استمرار نظارت و بازرسی در سطح بازار با اولویت اقلام مهم سبد مصرفی خانوار با استفاده از توان دستگاه‌های ذیربط اعم دامپزشکی و مراکز بهداشت و جهادکشاورزی، اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی و دیگر دستگاه‌های مرتبط با طرح اجرا می‌شود.

وی از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف اقتصادی شامل عدم درج قیمت و صدور فاکتور فروش، گرانفروشی، احتکار کالا های اساسی و فروش اجباری کالا موضوع را از طریق سامانه پکپارچه پاسخگویی ۱۲۴ گزارش بدهند تا بازرسان در اسرع وقت با مراجعه به محل موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

انتهای پیام 

دیدگاه شما