آخرین اخبار

8. خرداد 1403 - 18:03   |   کد مطلب: 43094
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: با سرریز شدن آب سد اکباتان مردم انتظار دارند که در طعم آب شهر همدان تغییری ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارانه؛ آیت‌الله حبیب‌اله شعبانی موثقی سه‌شنبه ۸ خرداد در آیین شکرگزاری سرریز سد اکباتان، با بیان اینکه آب سرریز شده سد اکباتان به هیچ وجه به هدر نمی‌رودو نباید در این رابطه شبهه ایجاد شود،  اظهار کرد: این آب مربوط به حق آب کشاورزان بوده و از سمت دیگر آب سرریز شده ذخیره می‌شود و به هیچ وجه آب هدر نمی‌رود، این امر باید برای مردم تبیین شود تا برای برخی از افراد این موضوع موجب ایجاد شبهه نشود.

وی ادامه داد: با سرریز شدن آب سد اکباتان مردم انتظار خواهد داشت که در طعم آب شهر همدان تغییری ایجاد شود، باید با اطلاع رسانی لازم به مردم بگوییم که این اتفاق افتاده و در حال حاضر نیمی از مصرف آب  شهر همدان دوباره از سد اکباتان بوده و این امر اثر خود را در طعم و بوی آب داشته است.

شعبانی موثقی با بیان اینکه همکاران دستگاه‌های ذی ربط همواره برنامه‌ریزی و تدبیر می‌کنند که آب سالم داشته باشیم، گفت: برنامه‌ریزی، تدبیر و انتقال آب از سد تالوار به همدان و نیز مدیریت آب در ایام بحران آب توسط مسئولین استان قابل تقدیر بوده و مردم هیچگاه زحمات مسئولین را در دوران بحران آب دو سال پیش فراموش نخواهند کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم با مصرف بهینه آب قدردان  این نعمت الهی هستند، اظهار کرد: شهرک‌های تازه تاسیس و در حال احداث همدان در صورت امکان تفکیک زیرساخت‌های آب شرب از آب غیر شرب از نقش موثری در مصرف بهینه آب برخوردار خواهند بود.

دیدگاه شما