آخرین اخبار

28. خرداد 1403 - 19:42   |   کد مطلب: 43286
رئیس رسانه ملی گفت: دو مناظره را به دوره‌های قبل که سه تا بود اضافه کردیم که سه مناظره مختص حوزه اقتصادی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«بهارانه»؛ پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما پیش از برگزاری آیین قرعه‌کشی منتاظرات انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم ضمن عرض خیر مقدم به نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری گفت: ان‌شالله مردم شاهد مناظره‌ای وزین و آگاهی‌بخش در فضای سالم و اخلاقی باشند.

 
وی اظهار کرد: جهت استحضار نامزد‌های محترم و ملت ایران عرض می‌کنم سازمان صداوسیما بلافاصله پس از شهادت مسافران پرواز اردیبهشت ستاد انتخابات رسانه ملی را تشکیل دادیم و تمام آنچه در دوره‌های قبل در طول مدت بیش از یک سال انجام شد برای طراحی برنامه‌ها، هماهنگی کمیسیون تبلیغات و آماده‌سازی زیرساخت‌ها در کمتر از سه هفته با تلاش جهادی همکارانمان در رسانه ملی نهایی شد.
 
رئیس رسانه ملی بیان کرد: در همین فاصله رسانه ملی درگیر پوشش بدرقه پرشکوه مردمی از حادثه دردناک بالگرد بود و خوشبختانه رضایت مردم را در پی داشت و نصاب بیش از ۸۷ درصد از عملکرد رسانه ملی را شاهد بودیم و نکته جالب اینکه در فاصله کمتر از ۱۰ روز از برگزاری دو نظرسنجی که قبل و بعد از شهادت عزیزان اتفاق افتاد شاهد افزایش ۱۲ درصدی در مشارکت انتخابات ریاست جمهوری بودیم که این به برکت خون شهدا بود و ما به تاسی از خون پاک شهدای عرصه خدمت اولویت اصلی خود را در طراحی برنامه‌های تبلیغاتی و مشارکت حداکثری قرار دادیم.
 
وی تصریح کرد: در کنار این هدف اصلی و قطعی فرصت‌های برابر تبلیغاتی را طراحی کردیم تا در اختیار نامزد‌ها قرار بگیرد تا زمینه انتخابات پردستاورد و پرشکوه با مشارکت بالا ایجاد شود و حماسه‌ای باشد مکمل حماسه بدرقه شهدای عزیزمان و ان‌شالله رئیس‌جمهوری شایسته، فعال، پرکار و معتقد به مبانی انقلاب همان‌طور که رهبر انقلاب فرمودند در نتیجه این رقابت سالم انتخاب خواهد شد.
 
جبلی ادامه داد: در عرصه بین‌المللی مردم سالاری دینی به‌عنوان پدیده بدیع و منحصربه‌فرد و نهادینه شده در نظام جمهوری اسلامی قرار خواهد داد.
 
رئیس رسانه ملی بیان کرد: صداوسیما در آماده‌سازی برنامه‌ها، زیرساخت‌ها، ظرفیت‌های خود را با رویکرد تحولی و با همکاری و استعانت از نخبگان، اندیشکده‌ها و مراکز پژوهش و دانشگاه‌ها با اتکا به افکارسنجی طراحی کرد و با این مطالعات و همفکری‌ها بنای ما بر این شد برنامه‌ها بر اساس برنامه اصلی که مطالبه مردم و رهبری است شکل بگیرد و نقطه کانونی آن حوزه اقتصاد باشد.
 
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال با مجلس دوازدهم و دولت چهاردهم برنامه هفتم را آغاز خواهیم کرد لذا اهمیت پیدا کرد برنامه‌های تبلیغاتی ما با محوریت برنامه هفتم و حوزه مسائل اصلی جامعه که حوزه اقتصادی است شکل بگیرد لذا دو مناظره را به دوره‌های قبل که سه تا بود اضافه کردیم که سه مناظره مختص حوزه اقتصادی که عموما مبتنی بر سرفصل‌های برنامه هفتم است.
 
جبلی افزود: امیدواریم از این فرصت خوب و مناسبی که برای عزیزان فراهم شده و نامزد‌های محترم از آن استفاده کردند مردم ما شاهد دیدگاه‌ها و رویکرد‌های نامزد‌های محترم خواهند بود. تشکر می‌کنم از نامزد‌های محترم انتخابات و ستادهایشان که علی‌رغم فشردگی و حجم برنامه‌ها و تنوع آنها که در قالب گفتگو و مناظره که در مدت زمان کوتاهی طراحی شده به خوبی استفاده کردند.
 
رئیس سازمان صداوسیما در پایان گفت: اطمینان داریم میلیون‌ها چشمی که از امشب نظاره‌گر مناظرات هستند شاهد رقابتی سالم، اخلاق‌مدار و آگاهی‌بخش خواهند بود و الگو و سرمشق خوبی برای آحاد جامعه و ترسیم الگوی سالم و اخلاق رقابتی باشد.

دیدگاه شما