آخرین اخبار

20. تير 1403 - 0:28   |   کد مطلب: 43369
امام جمعه شهرستان بهار فرهنگ زمینه سازی و دغدغه‌سازی را لازمه تحقق شعار سال دانست و گفت: شورای فرهنگ عمومی مداخله یا موازی کاری با دیگر دستگاه‌ها را ندارد و هدفش حس ایجاد برطرف نمودن دغدغه رهبر انقلاب در شهرستان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «بهارانه»؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا مصباح امام جمعه شهرستان بهار در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهار ضمن تأکید بر محوریت فرهنگ در تحقق شعار سال و اجرایی و عملیاتی شدن آن گفت: بُعد فرهنگِ شعار سال بسیار مهم است که باعث ایجاد دغدغه در مسئولین برای تحقق شعار سال می‌شود که این فرمان رهبری در حد شعار باقی نماند و شعار سال باید عملی شود. 

 
وی گفت: تا لحظه آخر پایان دولت و مسئولیت، مسئولین شهرستان باید کار خود را همانند هیئت دولت به نحو احسن مانند همیشه انجام دهند. 
 
مصباح نتایج جلسات شورای فرهنگ عمومی را در راستای تحقق شعار سال ثمربخش عنوان کرد و افزود: رویکرد شورای فرهنگ عمومی دولت‌ها نیست و این شورا کار خود را برای تحقق هداف انجام می‌دهد و در بحث تحقق شعار سال و رسیدن به اهداف نسبت به بضاعت خودش خوب کار نموده است.
 
امام جمعه شهرستان بهار فرهنگ زمینه سازی و دغدغه‌سازی را لازمه تحقق شعار سال دانست و گفت: شورای فرهنگ عمومی مداخله یا موازی کاری با دیگر دستگاه‌ها را ندارد و هدفش حس ایجاد برطرف نمودن دغدغه رهبر انقلاب در شهرستان است.
 
وی در تشریح نتایج فرهنگ مطالبه‌گری در شهرستان بهار گفت: در بحث آب شُربِ شهر بهار که مطالباتی انجام شد، برخی تأکید بر انتقال آب تالوار به بهار را داشتند، از زمانی که منابع زیرزمینی آب شرب بهار مدیریت شده است، نه تنها ذخایر آبی ما پائین نرفته بلکه بالا هم آمده است.
 
مصباح در ادامه افزود: متأسفانه بعضی‌ها بحث نیترات و آرسنیک را در آب مطرح کردند که آب بهار برخلاف ادعاها، نیترات معمول داشته و آرسنیک هم نداشت که گواه آن ارائه نتایج آزمایشات شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهار به گواه خانم دکتر ریحانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهار است.
 
امام جمعه شهرستان بهار مشکل اصلی را عدم مصرف بهینه در آب عنوان کرد و گفت: ما در شهر بهار حدود ۳۴ هزار نفر جمعیت داریم که استاندارد مصرف آب به ازای هر نفر ۱۳۵ لیتر در شبانه روز است اما الان مصرف آب به ازای هر نفر ۲۵۰ لیتر است که این مقدار تقریباً دو برابر استاندارد مصرف می‌باشد و باید توجه داشت که مصرف بیش از حد اسراف است و اسراف در دین ما بسیار بد و گناه کبیره است.
 
وی به موضوع کشت دوم در کاهش ذخایر آبی هم اشاره نمود و تصریح کرد: در روزهای آتی فصل برداشت محصولات کشاورزی آغاز و در هفته‌های آینده به پایان می‌رسد که باید عدم موضوع کشت دوم کنترل شود و از کاشت دوباره محصولات به‌خاطر محدودیت منابع آبی ممانعت به‌عمل آید.
 
مصباح در ادامه خاطرنشان کرد: اگر از کشت دوم ممانعت به‌عمل نیاید و چاه‌های غیر مجاز که برخی از خود مالکان هم تعهد به عدم استفاده از آن را پس از اتمام کشت امسال داده‌اند، پلمپ نشود در بحث آب ضربه خواهیم خورد. 
 
امام جمعه شهرستان بهار اولویت و اهمیت دغدغه نظام و انقلاب را در راستای برگزاری شورای فرهنگ عمومی برشمرد و گفت: باید آسیب بزرگ مصرف گرایی با فرهنگ سازی اصلاح شود که در دین ما نیز به عدم اسراف بسیار تأکید شده است.
 
مصباح در ادامه به اهداف دشمن در موضوعات مختلف همچون محرم اشاره کرد و افزود: آن‌چه که دشمن هدف گرفته است سُنت است که سُنت بزرگترین مانع در برابر تَجدّد گرایی می‌باشد که دشمن سعی در تغییر فرهنگ غنی عزاداری با ترفندهای مختلف است.
 
 
وی گفت: اگر فرهنگ سنتی شکسته شود و آن‌چه که از سنت‌های مذهبی و ملی‌داریم در موضوعات مختلف همانند حجاب از ما گرفته شود، کانون مقدس خانواده آسیب می‌بیند و باید این موضوع را جدّی گرفته شود.
 
مصباح در ادامه به برخی آسیب‌های موجود پرداخت و گفت: باید در جهت‌دهی دسته‌جات عزاداری، حمایت و هدایت آن‌ها تلاش نمود و در بحث مبانی فرهنگی و سیاسی عاشورا، محتوای مناسب ارائه شود و به هدف و دغدغه قیام عاشورا و امربه معروف و نهی از منکر و فرهنگ آن در بین مردم و مسئولین در هیأت‌های مذهبی تأکید کرد.
 
پایان خبر/ع

دیدگاه شما