آخرین اخبار

8. خرداد 1403 - 17:26   |   کد مطلب: 43090
مراسم گرامی‌داشت هفتم شهدای خدمت در روستای هارون آباد شهرستان بهار از توابع بخش مرکزی ظهر امروز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «بهارانه»؛ مراسم گرامی‌داشت هفتم شهدای خدمت در روستای هارون آباد شهرستان بهار از توابع بخش مرکزی ظهر امروز برگزار شد.

در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان و امامت جمعه همدان حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی به سخنرانی پرداخت و گفت: این شهیدان به معنای واقعی کلمه شهدای خدمت بودند که در پیام رهبر انقلاب مبنی بر جهاد و تلاش این شهدا و منطقه و زمان شهادت گواه بر خدمت‌گزاری آنان به‌خصوص شهید رئیسی بود.

وی در ادامه تواضع و فروتنی شهید رئیسی را در مسئولیت‌های مختلف مورد اشاره قرار داد و به مسئولیت شهید رئیسی در دهه ۶۰ در همدان اشاره کرد و گفت: شهید رئیسی در سال‌های حدود ۶۰ و ۶۱ دادستان همدان بودند و علاقه ایشان به استان همدان و مردم خوب همدان نمایان بود و ایشان همدان را خوب می‌شناختند و زحمات فراوانی کشیدند.

شعبانی به ارزش خدمت به مردم در نزد خداوند اشاره کرد و افزود: فرصت خدمت به مردم کوتاه است و باید از این فرصت کوتاه استفاده نمود چرا که خدمت به مردم توفیق بسیار بزرگی است و از این فرصت باید برای گره گشایی کردن و حل مشکلات مردم استفاده نمود.

نماینده ولی فقیه در استان به قدر و منزلت مردم در حکومت اسلام پرداخت و تصریح کرد: امیرالمومنین علیه السلام به کارگزاران خود این چنین توصیه می‌کند که مردم، آقا و سرور مسئولین هستند و مسئولین باید در کنار مردم باشند که این نشان دهنده جایگاه و منزلت مردم در نظام و حکومت اسلامی است.

وی در تشریح کلمه ارباب رجوع گفت: مردم به معنای واقعی کلمه آقا هستند و مسئولین کوچک مردم هستند که در حکومت اسلامی مردم آقا و ارباب می‌باشد و مسئول نوکر او است که کلمه ارباب رجوع بدین معنی می‌باشد و اگر کسی نوکری در نظام اسلامی را بلد نباشد نباید مسئول شود چرا که مسئول باید بتواند نوکری مردم را نماید و رئیس جمهور شهید در مقابل مردم همین گونه بود.

شعبانی خاطر نشان کرد: خداوند یک فرصتی برای خدمت کردن به مردم را به مسئول داده است و این فرصت ها زود تمام می‌شود که باید ذکر نمود که مجلس شورای اسلامی امروز شروع به کار کرد و یک فرصت چهار ساله خدمت برای نمایندگان مردم فراهم شده است.

وی در ادامه بزرگترین عبادت در زمین را رفع گرفتاری و مشکلات از مردم بنا بر روایات و احادیث عنوان کرد و افزود: بزرگترین فضیلت رفع گرفتاری و مشکلات از انسان گرفتار است که خدمت به مردم و رفع مشکل از آنان به روش‌های مختلف می‌تواند صورت گیرد.

امام جمعه همدان به تلاش جهادی و شبانه روزی دولت و پیگیری‌های شخص رئیس جمهور در رفع بحران بی‌آبی همدان اشاره کرده گفت: پروژه انتقال خط لوله آب تالوار به همدان بسیار سنگین و بزرگ بود که با پیگیری‌های شخص رئیس جمهور و تلاش جهادی دولت در کمترین زمان آب تالوار به همدان رسید.

شعبانی در پایان به انتخابات ماه آینده ریاست جمهوری اشاره کرد و به انتخاب صحیح و درست رئیس جمهور آینده تأکید نمود.

پایان خبر/ع

دیدگاه شما